Lietuvos meno galerininkų asociacija

Lietuvos meno galerininkų asociacija švenčia 25 metų jubiliejų

Šiemet Lietuvos meno galerininkų asociacija (LMGA) švenčia garbingą 25 metų jubiliejų, kuriam pažymėti gruodžio 3 dieną buvo surengtas iškilmingas vakaras.

Jubiliejinė šventė vyko istoriniame restorane „Neringa“, kurioje asociacijos nariai pasidalino šiltais prisiminimais apie LMGA įkūrimo istorijos pradžią. Iškilmingas vakaras tęsėsi Nacionaliniame operos ir baleto teatre, besiklausant operos „Traviata“.

LMGA įkūrimo pradžią vakaro metu prisiminė asociacijos įkūrėja, prezidentė Diana Stomienė, asociacijos steigėjai: garbės narys Saulius Pilinkus, Marytė Dominaitė, Saulius Vaitiekūnas, Alvydas Stauskas, Arvydas Švirmickas, Algė Gylienė, garbės narys prof. Arvydas Šaltenis.

Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje aktyviai kūrėsi naujos meno galerijos, pasaulis atsivėrė, visiems trūko patirties ir žinių. Gerai pamenu, buvo 1996 metai, kai LMGA garbės narys, menotyrininkas Viktoras Liutkus tuo metu dirbo Lietuvos Kultūros ministerijoje ir informavo mus, kad Kultūros ministerija kartu su Austrijos kultūros institutu planuoja suorganizuoti tarptautinį seminarą meno organizacijoms apie menedžmentą ir marketingą (tuo metu vadybos ir rinkodaros terminų nebuvo). Laiko buvo nedaug, kad seminaras įvyktų ir gautume finansavimą reikėjo skubiai suburti Lietuvos meno galerijas į vieningą organizaciją. Taip ir įkūrėme mūsų asociaciją, pamenu, skambinome visiems laidiniu telefonu, neturėjome interneto, mobiliųjų telefonų. Bet mums pavyko!“ – LMGA įkūrimo istorija vakaro metu dalijosi Diana Stomienė.

Įkūrus Lietuvos meno galerininkų asociaciją, ji sėkmingai sudalyvavo minėtame seminare, kuris atvėrė asociacijai naujas galimybes, sužinota, kaip veikia užsienio meno rinka. 1997 metais įvyko sekantis labai svarbus tarptautinis seminaras Vilnius-Helsinkis-Vilnius, asociacijos nariai vyko į Suomiją tobulintis. Susitikimai su svarbiausiais Suomijos meno ekspertais, galerininkais, menininkais labai įkvėpė tolimesnėje veikloje.  Už šį seminarą LMGA dėkinga Daliai Lopez Madronai, kuri tuo metu buvo Kėdainių miesto Rotušės dailės galerijos vadovė ir turėjo ypatingus tarptautinius ryšius. Dabar gyvena Švedijoje, dirba galerijoje ir kuria autorines knygas.

Didžiausias LMGA pasiekimas – projektas tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, įkurta 2009 metais, kai Vilnius tapo Europos kultūros sostine. 2022 metais meno mugė „ArtVilnius“ bus organizuojama jau 13-ą kartą.

25 metai! Mes jau užaugome – tai labai įdomus, aktyvus, kūrybiškas laikas, nuo asmeninių meno galerijų įkūrimo iki dalyvavimo tarptautinėje meno rinkoje. Ir tai tikrai ne pabaiga, tai tik pirmieji mūsų 25 metai“, – dėkodama už jubiliejinį vakarą sakė LMGA prezidentė Diana Stomienė.

Lietuvos meno galerininkų asociacija šiuo metu vienija 19 narių, kurie vykdo galerijų veiklą, organizuoja ir kuruoja parodas Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Asociacijai priklauso garsiausios Lietuvos meno galerijos, galerininkai, menotyrininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Dusetų. LMGA priklausančios galerijos individualiai vykdo įvairią veiklą nuo solo parodų iki valstybinės reikšmės projektų; individualūs asmenys yra garsūs meno kūrėjai ir kultūrinio pasaulio dalyviai.

LMGA prezidentė – Diana Stomienė, valdybos nariai: Jurgita Juospaitytė-Bitinienė (LMGA valdybos pirmininkė, „The Rooster Gallery“ vadovė), Povilas Alesius (galerijos „Kauno langas“ vadovas), Saulius Vaitiekūnas (menininkas, galerijos „Terra Recognita“ įkūrėjas), Egidijus Žukauskas (Panevėžio miesto dailės galerijos vadovas).

LMGA nariai: galerija „Ars et mundus”, galerija „Aukso pjūvis“, „Baroti“ galerija, kultūros centras Dusetų dailės galerija, galerija „Kauno langas“, Kauno fotografijos galerija, Klaipėdos galerija, galerija „Meno niša“, galerija „Meno parkas“, Meno rinkos agentūra, galerija „Menų tiltas“, Irenos Mikuličiūtės dailės studija-galerija, Panevėžio miesto dailės galerija, „The Rooster Gallery“, galerija „Terra Recognita“, Vingio galerija, menininkas Vilmantas Marcinkevičius, menininkė Marytė Dominaitė ir menotyrininkė Sonata Baliuckaitė.

LMGA garbės nariai: Dr. Viktoras Liutkus, Saulius Pilinkus ir prof. Arvydas Šaltenis

Vakaro nuotraukų autorius – Andrej Vasilenko

No Comments

Leave a Reply