Lietuvos meno galerininkų asociacija

Menotyrininkė, galerininkė, parodų kuratorė Sonata Baliuckaitė profesinę veiklą pradėjo dar studijuodama Vilniaus dailės akademijoje (2009 m. VDA įgijo menotyros bakalauro laipsnį, 2011 m. – menotyros magistro laipsnį). Nuo 2010 m. ji yra galerijos „Meno niša“ parodų ir projektų kuratorė, per dešimt metų profesionali menotyrininkė kuravo virš 60 personalinių, grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Nuo 2011 m. įsijungė į tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ organizatorių komandą, yra mugės meno vadovė, tarptautinės skulptūrų, instaliacijų, performansų parodos „Takas“ kuratorė. 2015 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas. 2017 – 2019 m. Lietuvos kultūros tarybos ekspertė. Nuo 2019 m. Panevėžio miesto dailės galerijos meno tarybos narė/ekspertė.

Savo darbo patirtimi S. Baliuckaitė nuo 2012 m. dalinasi su VDA dailėtyros, tekstilės ir kultūros vadybos, grafikos, skulptūros katedrų studentais, kurie kasmet atlieką praktiką meno mugėje „ArtVilnius“, recenzuoja diplominius darbus ir dalyvauja ginimuose.

S. Baliuckaitė yra kviečiame ir dalyvavo konferencijose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje ir kt. kuriose dalinasi patirtimi apie kūrybines industrijas, šiuolaikinio meno ir meno rinkos procesus, tarptautinį bendradarbiavimą.

Kaip profesionali menotyrininkė, Sonata Baliuckaitė yra publikavusi straipsnius šiuolaikinio meno, teatro, kūrybinių industrijų, meno rinkos temomis žurnaluose „Dailė“, „Krantai“, „Miesto IQ“, „Baltic jewelry“, savaitraštyje „7 meno dienos“

  • El.paštas

    sonatabaliuckaite@gmail.com

  • Telefonas

    +370 64038221