Lietuvos meno galerininkų asociacija

Gintarui Česoniui įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Prieš keletą dienų Vyriausybės sprendimu dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Vienas iš apdovanotųjų – fotomenininkas, LMGA priklausančios Kauno fotografijos galerijos vadovas Gintaras Česonis.

Gintarui Česoniui premija paskirta už ilgametę kultūrinę veiklą Kaune ir miesto garsinimą tiek savo kaip fotografo, tiek kaip Kauno fotografijos galerijos vadovo darbe.  G. Česonio kuruotos parodos, sudaryti ir inicijuoti leidiniai padėjo įtvirtinti fotografų kūrybą užsienyje ir vietiniame kontekste.

Premijos skirtos šiauliečiui chorvedžiui Remigijui Adomaičiui, kino režisierei Giedrei Beinoriūtei, vertėjui Pranui Bieliauskui, parodų kuratoriui, fotomenininkui Gintarui Česoniui, režisierei, prodiuserei Daliai Ibelhauptaitei, muzikologei Jūratei Katinaitei, muziejininkei, dailėtyrininkei Elonai Lubytei, kultūros žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei), džiazo muzikantui, kompozitoriui Dainiui Pulauskui, aktoriui Vytautui Rumšui, choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Agnijai Sarulienei (Šeiko), architektui Gintautui Vieversiui.

Tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Kultūros istoriko, muziejininko dr. Vydo Dolinsko vadovaujama komisija iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomendavo skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Vilmanto Raupelio fotografija