Lietuvos meno galerininkų asociacija

Jubiliejinė penkioliktoji meno mugė „ArtVilnius‘24“

Jubiliejinė penkioliktoji meno mugė „ArtVilnius‘24“ vyks  2024 m. spalio 4-6 d. Litexpo.  Mugės akcentas – „Šiaurės Europa“.

Pirmą kartą  „ArtVilnius’24“ bus pristatyta aktuali ir  progresyvi Šiaurės Europos šalių šiuolaikinio meno scena. Mugėje dalyvaus kviestiniai menininkai, meno institucijos iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Islandijos ir Lietuvos. Mugės programą papildys diskusijos, paskaitos ir kino bei vaizdo menas, leidžiantys giliau pažinti vis dar gana uždaro, tačiau perspektyvaus ir įdomaus regiono šiuolaikinį meną.

„ArtVilnius’24” kasmet dalyvauja apie 70 šiuolaikinio meno galerijų ir institucijų iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. Mugę kasmet aplanko apie 23 tūkst. lankytojų. Visas mugės dalyvių sąrašas bus paskelbtas artimiausiu metu. Pirmuosiu bilietus į renginį galite įsigyti „Kakava.lt

Jubiliejinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’24“ „Litexpo“ parodų ir kongresų centre pristatys aktualią ir progresyvią šiuolaikinio meno sceną, pakvies į susitikimus su įdomiausiomis Lietuvos ir užsienio galerijomis, menininkais, kuratoriais, meno institucijų atstovais. Kasmet mugėje dalyvauja apie 70 meno galerijų ir institucijų iš daugiau nei 20 pasaulio šalių.

„ArtVilnius’24“ organizatoriai skelbia kvietimą Lietuvos ir užsienio, o ypač Šiaurės Europos šalių, meno galerijoms dalyvauti atrankoje. „Laukiame paraiškų ir iš neseniai įsikūrusių galerijų, kurioms mugė yra puiki proga pasirodyti tarptautiniame meno kontekste. Tokioms galerijoms siūlomos specialios sąlygos“, – sako „ArtVilnius“ vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

ArtVilnius’23_ Nuotr. Mika Savčiūtė

Jubiliejinės „ArtVilnius’24“ mugės akcentas – Šiaurės Europa, todėl organizatoriai šiemet tikisi sulaukti daugiau dalyvių iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Islandijos, Estijos ir Latvijos.

Plačią mugės „ArtVilnius’24“ programą papildys projektų zona, skulptūrų instaliacijų, performansų paroda „Takas“, diskusijos, paskaitos, ekskursijos, renginiai, leidžiantys labiau pažinti šiuolaikinį perspektyvaus ir įdomaus regiono meną. Šiais metais „Tako“ programą kuruos parodų kuratorė ir dramaturgė, Estijos šiuolaikinio meno centro vadovė ir 60-osios Venecijos meno bienalės Estijos paviljono komisarė Maria Arusoo.

Projektų zona mugėje pristatys kviestinius menininkus, galerijas ir šiuolaikinio meno institucijas iš Šiaurės Europos šalių. Tris dienas truksiančią Projektų zonos programą kuruoja menotyrininkas, poetas, eseistas, 60-osios Venecijos meno bienelės Lietuvos paviljono kuratorius Valentinas Klimašauskas.

ArtVilnius2023_Nuotr. Audrius Solominas

„Pagal Jungtinių Tautų statistikos departamento geografines nuorodas Šiaurės Europai priklauso ir Baltijos šalys, tačiau teritorijos ir sienos šiandienos pasaulyje yra labiau korėtos, nevienalytės ir kintančios, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, – teigia Projektų zonos kuratorius V. Klimašauskas. – Tarkime, taikant skirtingus geografinius, politinius, istorinius ar kitokius skaičiavimus, Lietuva ir kitos Baltijos šalys lengvai gali būti priskiriamos Centrinei, Rytų ar Šiaurės Europai. Šis kvietimas dalyvauti meno mugėje gali tapti gera proga dar kartą pergalvoti estetikos, politikos, statistikos pozicionavimo klausimus, kuriuos kelia priklausomybė vienam ar kitam regionui.“

12 tūkstančių kvadratinių metrų „Litexpo“ centro erdvės mugės architektams diktuoja įdomiausius planavimo sprendimus, mugėje dalyvaujančios galerijos kūrinius pristato erdviuose stenduose.

„Kiekvienos mugės idėją svarstyti pradedame nuo turinio, – sako šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ meno vadovė Sonata Baliuckaitė. – Lietuvos meno rinka sparčiai auga, jei norime, kad ji plėstųsi ir stiprėtų, turime plačiai atverti duris pasaulio menui, dairytis, kuo alsuoja ir gyvena kaimynai, turime žmones supažindinti, pakviesti ir parodyti, kad barjeras tarp žiūrovų ir šiuolaikinio meno kartais yra tik įsivaizduojamas.“

ArtVilnius’23 _ Nuotr. Mika Savčiūtė

 

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’24“ Vilniuje, parodų ir konferencijų centre „Litexpo“, – spalio 4–6 dienomis. Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Mecenatė – advokatų kontora „Cobalt“.

 

No Comments

Leave a Reply