Lietuvos meno galerininkų asociacija

LMGA projektai

Lietuvos meno galerininkų asociacija nuo pat įsikūrimo pradžios organizuoja ne vieną svarbų projektą

Meno mugė „ArtVilnius“

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ yra vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausias vizualiųjų menų renginys visame Rytų Europos regione.

 

2009 metais startavęs „ArtVilnius“ – vienas svarbiausių projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ renginių. Mugės iniciatorė ir vadovė – Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

 

Per vienuolika veiklos metų meno mugė išsiplėtė ir stabiliai įsitvirtino vietinėje ir užsienio meno rinkoje bei meno mylėtojų privalomų aplankyti renginių sąraše.

 

Tai patvirtina ir statistika. Kasmet „ArtVilnius“ aplanko virš 23 tūkst. lankytojų, mugėje dalyvauja apie 65 meno galerijų iš daugiau nei 20 šalių (Vokietija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Olandija, Rusija, Italija, Prancūzija etc).

 

Daugiau informacijos apie „ArtVilnius“ rasite internetiniame puslapyje www.artvilnius.com 

Renginys „Naktis Galerijoje“

 Renginys „Naktis galerijoje“ buvo  organizuotas 2017, 2018, 2019 ir 2020 metais. 

 

Pasibaigus antrai tarptautinės meno mugės „ArtVilnius‘“ dienos programai, meno maršrutus meno mylėtojai buvo kviečiami pratęsti mieste. Renginys „Naktis galerijoje“ vyko organizatorių atrinktose Vilniaus galerijose, kurios tą dieną duris atvėrė iki 23 val.

 

Keliaudami per galerijas iki sutemos, meno mylėtojai aplankė parodas, susitiko su menininkais, dalyvavo specialiose ekskursijose.

2020 metais, spalio 2 dieną vykusiame renginyje dalyvavo 13 rinktinių Vilniaus galerijų.

 

Daugiau informacijos apie projektą „Naktis galerijoje“ rasite interneto puslapyje www.naktisgalerijoje.lt 

Seminarai

Vienas pagrindinių kūrybinių industrijų procesų yra tinklaveika. Norint sukurti produktą, vystyti jo eksporto galimybes ir skatinti kūrybinių industrijų procesus, būtina skatinti skirtingų sektorių benradarbiavimą, vystyti meno ir verslo procesus. 

 

Menininkams vis dar trūksta verslumo pagrindų, o galerijų veikla sunkiai suvokiama, kaip kūrybinių industrijų generatorius, nesuprantama, kaip galerijos veikla skatina kūrybinių industrijų eksporto galimybes ir šalies ekonomikos plėtrą.  

Lietuvos meno galerininkų asociacija  jau trečius metus organizuoja praktinių seminarų ciklą apimantį įvairias galerininkams aktualias temas: draudimo, sutarčių, transportavimo, autorinių teisių ir kitais klausimais, kurio rezultatai ir įgautos praktinės žinios  labai pasiteisino.

 

2019 m. spalį vyko  antrasis praktinis seminaras galerininkams skirtas elektroniniai rinkodarai, komunikacijai. Taip pat meno mugės „ArtVilnius’20“ metu vyko tarptautinė konferencija „Metamodernizmas – aktualumas šiandien. Kokios kūrybinio proto vystymo galimybės?”.